CZ Web Mushroomhead

Web news

16. 1. 09 Nový vzhled, problémy v Exploreru
Obsah stránek se mi zobrazuje pouze v Mozille Firefox a nevim čím to je. Pokud někdo víte tak pls. napište do shoutboxu. THX

24. 10. Menší update - Členové

30.7. Nová rubrika - Audio

4.6. Nová rubrika
Dnes byla založená nová rubrika - Videa. Postupně zde budou přibývat klipy, live videa apod.

1.6. Nová rubrika
Dnes upraveno menu a přidána nová rubrika Texty. Do týdne by zde měly být texty všech alb.

26.5. Nová rubrika
Dnes byla založená nová rubrika s názvem Mushroomhead vs. SlipKnoT?? Do konce týdne se v ní možná i něco objeví :D. Určitě to bude zajímavé počteníčko

Spooktacular poster

Don´t ignore

Biografie

Mushroomhead vznikli v roce 1993 v Clevelandu. Jejich shows se staly rychle proslůlé a už na druhém koncertě hráli před 2000 lidmy. Jako předkapela se objevili např. před Marilynem Mansonem, Type O Negative a to byly teprve začátky kapely. Důvod jejich rýchlého vzestupu byl jednoduchý. Osm bláznivých magorů v neobvyklých oblecích a maskách, hraje tvrdou originální hudbu, která tu ještě nebyla.


Mushroomhead si žádali pozornost lidí a taky pro to dost dělali. V letech 1995 -1999 vypustili 4 nezávislé alba (1995 - Mushroomhead, 1996 - Superbuick, 1997 - Remix,  a 1999 - M3). Objevují si regionální turné a Mushroomhead se stávali stále známějšími.

V roce 2000 u Eclipse Records vydali CD s názvem XX tvořené nejlepšími songy s předchozích 4 alb. Během jediného měsíce se XX prodalo přes 50 000 kusů. Na základě těchto faktů si kapelu  přitáhlo  Universal Records a zremixovalo a znovu vydalo XX. Za krátko kapela natočila první klip Solitaire/Unraveling, produkovaný  Deanem Karem. Mushroomhead se také objevili v mnoha soundtracích. (Král Škorpion, XXX, Texaský Masakr)

Alba se prodalo přes 300 000 a Mushroomhead byli téměř na vrcholu.  Mnoho výletů po USA a Evropě, na kterých získávali stále více fanoušků, vyústily v účast na Ozzfestu 2002.

V roce 2003 Mushroomhead vydali další album XIII. Prodejně bylo na tom stejně dobře jako XX. Bylo hodně melodické a bohatší než XX. Dá se říct, že éra XIII je zlatým věkem Mushroomhead. Následovali další turné po celém světě a další klipy. Bohužel v půlce turné se od kapely oddělil zpěvák J. Mann a Mushroomhead se vrátili téměř na  začátek.

Brzo však našli náhradu za J. Manna a to Waylona z kapely 3 Quarters Dead. Waylon si získal celkem rychle oblibu, ale taky hodně odpůrců.  Bohužel, brzo po Waylonově příchodě opustil kapelu hlavní kytarista Bronson, který se vydal studovat. Do kapely nebyl už nikdo přidán a tak na kytaru hraje už jen tehdy druhý kytarista Gravy.


V roce 2005, Mushroomhead vypouští do světa své první DVD, Volume 1. Objevují se zde hlavně záběry z turné, jak MRH dělají bordel, pak taky klipy a kapely, se kterými Mushroomhead hráli (Motograter, Dope, Sevendust). Jestli chcete Mushroomhead co nejvíce poznat, tak Volume 1 je ten zprávný prostředek.

V roce 2006, s novým zpěvákem a bez tahouna Bronsona, Mushroomhead vydávají nové CD, Savior Sorrow. Dá se říct, že je dost rozdílné od minulých alb. Bohužel se ale ani jednomu z nich nevyrovná. V USA se ho prodalo přes 76 000 (XIII se prodalo přes 400 000). Natočeny byly už 4 klipy a to k songům Simple Survival, 12 Hundred, Burn a Save Us. Klip 12 Hundred získal cenu na
MTV Headbanger's Ball za Video Roku 2007.